Szanowni Państwo

Miło mi poinformować, że kolejny, XVI Kongres Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej odbędzie się w dniach 29–31 sierpnia 2013 roku w Sopocie. Ułożony atrakcyjny  program naukowy — poza sesjami dydaktycznymi i  prezentacją doniesień naukowych - tym razem uwzględnia również sesje poświęcone przedstawieniu ciekawych, trudnych przypadków z Państwa praktyki klinicznej i ich omówieniu z udziałem ekspertów oraz uczestników.

 

Sądzę, że taka formuła ułatwi wymianę doświadczeń lekarzy poszczególnych specjalności onkologicznych będących przedstawicielami różnych ośrodków, a przy tym okaże się wartościowa pod względem edukacyjnym, szczególnie dla tych Koleżanek i Kolegów, którzy odbywają szkolenie specjalizacyjne lub stosunkowo niedawno uzyskali specjalizację. Inicjatywa jest zgodna z zadaniami i celami Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej, obejmującymi zarówno optymalizację postępowania diagnostyczno-terapeutycznego, jak i integrację działalności naukowej i klinicznej tych specjalistów, których podstawowym zakresem zainteresowania są chorzy na nowotwory.

 

Mam nadzieje, że te dni spędzone  w nadmorskim klimacie będą sprzyjać wymianie myśli oraz dyskusjom w gronie znajomych i przyjaciół.

 

Życzę Państwu owocnych obrad i niezapomnianego pobytu w Sopocie.

 

Maciej Krzakowski

Przewodniczący Komitetu Naukowego

XVI Kongres Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej