Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że kolejny, XVII Kongres Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej odbędzie się w dniach 28–30 sierpnia 2014 roku w Gdańsku i że trwają już prace nad przygotowaniem, mamy nadzieję, atrakcyjnego program naukowego. Poza sesjami dydaktycznymi i prezentacją doniesień naukowych tym razem planujemy także uwzględnić sesje poświęcone przedstawieniu ciekawych, trudnych przypadków z Państwa praktyki klinicznej i ich omówieniu z udziałem ekspertów oraz uczestników.

Sądzimy, że taka formuła ułatwi wymianę doświadczeń lekarzy poszczególnych specjalności onkologicznych będących przedstawicielami różnych ośrodków, a przy tym okaże się wartościowa pod względem edukacyjnym, szczególnie dla tych Koleżanek i Kolegów, którzy odbywają szkolenie specjalizacyjne lub stosunkowo niedawno uzyskali specjalizację. Inicjatywa jest zgodna z zadaniami i celami Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej, obejmującymi zarówno optymalizację postępowania diagnostyczno-terapeutycznego, jak i integrację działalności naukowej i klinicznej tych specjalistów, których podstawowym zakresem zainteresowania są chorzy na nowotwory.

W imieniu Komitetu Naukowego zwracamy się zatem z prośbą, aby niezależnie od klasycznych doniesień naukowych, zgłaszali Państwo również propozycje interesujących przypadków klinicznych do prezentacji i do omówienia podczas Kongresu. Termin nadsyłania  zgłoszeń (doniesień naukowych i opisów przypadków) upływa 30 kwietnia 2014 roku. Wszystkie prace należy zgłaszać do recenzji za pośrednictwem systemu rejestracyjnego dostępnego na stronie: www.kongres.ptok.pl, na której znajdują się wskazówki dotyczące zgłaszania przypadków.

Mamy nadzieje, że te dni spędzone w Trójmieście będą sprzyjać wymianie myśli oraz dyskusjom w gronie znajomych i przyjaciół.

 

Życzymy Państwu owocnych obrad i niezapomnianego pobytu w Gdańsku

prof. dr hab. n. med. Maciej Krzakowski

prof. dr hab. n. med. Piotr Wysocki

prof. dr hab. n. med. Andrzej Kawecki